Vlastnosti colortapu


Jednoduchá aplikace i případné opravy

I když jste ještě nikdy nedrželi v rukou plastové hladítko, bude pro Vás natahování colortapu záležitost nenáročná, ba dokonce zábavná. Nemusíte stěhovat ani zakrývat nábytek jako při malování. Oproti tapetování běžnými papírovými tapetami máte možnost kdykoli povrch tapety opravit – stačí jej pořádně navlhčit, počkat až colortap změkne a přetáhnout hladítkem. Stejně postupujeme při opravě více znečistěného místa – navlhčíme, seškrábneme část, kterou chceme opravit a nahradíme novým materiálem tak, že po vyschnutí oprava není vůbec patrná.

Příklad renovace staršího bytu:

Příklad renovace staršího bytu Příklad renovace staršího bytu Příklad renovace staršího bytu

Příjemné klima

Colortap výrazně přispívá k regulaci vlhkosti vzduchu – jestliže je příliš vysoká, absorbuje ji do sebe a tak se stará o příjemné klima v místnosti – ani příliš suché, ani nadměrně vlhké.

Tepelně izoluje

Díky svému složení – převážně bavlněná vlákna – šetří při celoplošné aplikaci výrazně náklady na vytápění. Např. stěna za postelí Vašich dětí bude během okamžiku nejen hezčí, ale i teplejší a příjemnější na dotek. Colortap zvyšuje povrchovou teplotu stěn a tím může zamezit tvorbě plísní tam, kde se dříve plísně na stěně vyskytovaly.

Zvukově izoluje

I při relativně malé tloušťce – průměrně 2 mm – jsou zvláště vyšší frekvence docela účinně redukovány, např. při frekvenci 5000 Hz a tloušťce colortapu 1,5 mm je činitel zvukové pohltivosti Alfa = 0,145. Také dozvuk je účinně redukován. Mnohá poslechová studia a příznivci kvalitního poslechu využívají této přednosti.

Široká možnost použití

Colortap můžete nanést nejenom na klasickou omítku, ale i sádrokarton, umakart, dřevotřísku, sklo, ocel apod. – to znamená na jakýkoli pevný povrch v interiéru.

Nepotřebuje údržbu

Antistatická úprava textilních omítek colortap ( dle Textilního zkušebního ústavu v Brně je měrný povrchový odpor u testovaného vzorku 45,2 Megaohmů ) se automaticky stará o čistotu Vašich stěn, neboť odpuzuje vzdušný prach, nešpiní se. Při běžném provozu tedy není potřeba žádná údržba. V případě potřeby lze colortap vysávat, více znečistěné místo lze navlhčit, vyjmout a nahradit novým materiálem, aniž by oprava byla viditelná.

Zakryje vady podkladu

Díky jeho tloušťce ( průměrně 2 mm ) a složení ( vzájemně propojená bavlněná vlákna) colortapem zakryjete drobné praskliny a nerovnosti podkladu, colortap je pružný.

Široká nabídka

Barevná škála omítek colortap je tak široká, že si vybere každý: sahá od neustále módní čistě bílé přes jemné pastelové odstíny až po výrazně zbarvené typy. Všechny lze navíc mezi sebou kombinovat nebo tónovat akrylátovými barvami, takže můžete mít doma naprostý originál.

Ekologický výrobek

Textilní omítky colortap neobsahují žádná rozpouštědla ani jiné nebezpečné látky, proto při jejich aplikaci nepotřebujete žádné ochranné rukavice ani jiné ochranné pomůcky. Ekologickou nezávadnost dokládá schválení Hlavního hygienika ČR.

Exkluzivní vzhled

Vzhledově působí colortap velmi efektně, s nádechem tepla a exkluzivity.